Co je to?
Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Co to je Kořen slova? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kořen slova?

Kořen slova je jazykovědný pojem. Kořen je ta část slova, která je nositelem základního významu. Tento základ již nelze dále dělit na jednotky, které by měly význam. Kořen slova a jeho význam je možno pozměňovat a upravovat přidáváním předpon a přípon nebo spojením s dalšími kořeny. Tak vznikají nová slova a dochází k posunu původního významu. Ke kořenu slova se mohou přidávat i koncovky, které vyjadřují mluvnické kategorie, ale nemění význam.

Význam slova, termín, co je to Kořen slova? Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kořen slova? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kořen slova patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: slovník, přesný význam, heslo, vysvětlení, Český jazyk, slovo, co znamená, popis, přesný výraz, pojem, formulace, definice, termín, popis, význam pojmu

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Kořen slova? resp. jaký je přesný význam slova Kořen slova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kořen slova, odpověď na dotaz co je to Kořen slova?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Sociopat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?