Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.

Význam slova, termín, co je to Hyponymum? Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Hyponymum patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: Hyponymum, slovník, synonymum, význam, formulace, význam slova, Český jazyk, vysvětlení, wiki, popis, slovo, Český jazyk, přesný výraz, co to je, pojem, definice

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hyponymum? resp. co znamená Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Tomáš Drahoňovský? Znáte a víte kdo je Hajný? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.