Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hyponymum

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.

Význam slova, termín, co je to Hyponymum? Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hyponymum doporučujeme sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Hyponymum se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Hyponymum, slovník, přesný výraz, termín, co znamená, heslo, popis, přesný význam, význam slova, co to je, wiki, informace, slovo, význam pojmu, Hyponymum, synonymum

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hyponymum? resp. co znamená slovo Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Hajný? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Hyponymum hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.