Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co to je Floskule? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Floskule

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.

Význam slova, termín, co je to Floskule? Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Floskule) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Floskule patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: heslo, definice, význam, slovo, Český jazyk, pojem, význam slova, význam pojmu, wiki, informace, termín, Floskule, co to je, vysvětlení, popis, přesný výraz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Floskule? resp. co znamená výraz Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.