Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co to je Floskule? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Floskule

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.

Význam slova, termín, co je to Floskule? Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Floskule sdílejte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, co znamená, slovo, význam pojmu, co to je, význam slova, přesný výraz, přesný význam, informace, synonymum, Český jazyk, Floskule, popis, definice, wiki, vysvětlení

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Floskule? resp. jaký je přesný význam slova Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.