Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dvojhláska

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.

Význam slova, termín, co je to Dvojhláska? Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dvojhláska? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, co to je, význam, wiki, heslo, Český jazyk, slovo, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, synonymum, formulace, termín, Dvojhláska, popis, pojem

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dvojhláska? resp. jaký je význam slova Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Aktér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Dvojhláska hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.