Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dvojhláska

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.

Význam slova, termín, co je to Dvojhláska? Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dvojhláska? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Dvojhláska se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, Český jazyk, význam slova, pojem, Dvojhláska, synonymum, co to je, význam pojmu, definice, Český jazyk, heslo, význam, Dvojhláska, slovo, vysvětlení, co znamená

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dvojhláska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Aktér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.