Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dvojhláska? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dvojhláska je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: slovo, termín, Dvojhláska, terminologie, význam, odborný výraz, definice pojmu, heslo, co znamená, Český jazyk, definice, přesný význam, pojem, vysvětlení, přesný výraz, Český jazyk, popis, terminus technicus


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Dvojhláska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Dvojhláska na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvojhláska ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Dvojhláska ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dvojhláska ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dvojhláska? resp. jaký je přesný význam slova Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Radek Hlaváček? Znáte a víte kdo je Avatar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.