Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co to je Citoň? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).

Význam slova, termín, co je to Citoň? Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Citoň) můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Citoň patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: heslo, definice, informace, Český jazyk, formulace, význam, pojem, význam slova, význam pojmu, Český jazyk, přesný výraz, wiki, slovník, Citoň, přesný význam, Citoň

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Citoň? resp. co se skrývá pod slovem Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Antisemita? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Citoň v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?