Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Citace?

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Citace s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Citace se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, Citace, názvosloví, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, Český jazyk, co to je, terminologie, pojem, informace, přesný význam, definice pojmu, význam, význam slova, termín, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Citace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Citace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Citace na Google.cz

Hledat pojem Citace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Citace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Citace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Citace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Citace? resp. co vlastně znamená slovo Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Subdodavatel? Znáte a víte kdo je Emigrant? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Citace i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem