Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Citace

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.

Význam slova, termín, co je to Citace? Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Citace? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Citace patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Citace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: informace, co znamená, co to je, synonymum, význam pojmu, Citace, formulace, význam, pojem, definice, termín, heslo, přesný výraz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Citace? resp. jaká je definice slova Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Lumen? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Citace v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem