Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Citace?

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.

Význam slova, termín, co je to Citace? Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Citace? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Citace se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, Český jazyk, formulace, Citace, synonymum, význam pojmu, pojem, wiki, význam, slovník, Český jazyk, slovo, definice, heslo, vysvětlení

Ve Wikipedii se o heslu Citace dozvíte následující

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Citace? resp. co se skrývá pod slovem Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Karel Schwarzenberg? Znáte a víte kdo je Emigrant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem