Co je to?
Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je to Číslovka? Význam slova

Co znamená termín Číslovka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.

Význam slova, termín, co je to Číslovka? Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Číslovka? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, heslo, Číslovka, význam slova, wiki, Český jazyk, význam pojmu, popis, Číslovka, definice, synonymum, co to je, Český jazyk, slovník, co znamená, informace

Co znamená pojem Číslovka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Číslovka? resp. co vlastně znamená slovo Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Učitel národů? Znáte a víte kdo je Mezzosopranistka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Číslovka hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.