Co je to?
Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je to Bonmot? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bonmot

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.

Význam slova, termín, co je to Bonmot? Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bonmot můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bonmot je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, Bonmot, formulace, synonymum, Český jazyk, heslo, přesný význam, vysvětlení, slovník, význam, informace, význam pojmu, termín, Český jazyk, wiki, definice

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bonmot? resp. jaká je definice slova Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Bonmot i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?