Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Co je to Apostrof? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apostrof?

Apostrof neboli odsuvník je jev, který v češtině není příliš častý. Jde o druh interpunkčního znaménka. Nejedná se tedy o písmeno, ale o grafém, který znamená vypuštění znaku či znaků v obvyklém textu. Není totožný s diakritickou čárkou, i když se jí podobá.
Apostrof se vyskytoval častěji ve starší češtině, setkat se s ním můžeme i v hovorovém jazyce nebo přejatých slovech.

Význam slova, termín, co je to Apostrof? Odborný výraz, definice slova Apostrof. Co znamená pojem Apostrof z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Apostrof můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Apostrof je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, wiki, heslo, význam slova, co to je, přesný výraz, definice, co znamená, slovník, Český jazyk, Apostrof, pojem, termín, synonymum, vysvětlení, popis

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Apostrof? resp. co se skrývá pod slovem Apostrof? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrof, odpověď na dotaz co je to Apostrof?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.