Co je to?
Výraz, termín, definice slova Termínovaný vklad. Co znamená odborný pojem Termínovaný vklad z kategorie Bankovnictví?

Co je to Termínovaný vklad? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Termínovaný vklad

Termínovaný vklad je označení pro druh bankovního účtu. Tento účet slouží k zúročení vkladu, toto zúročení je garantováno. Termínovaný vklad je sjednáván na určenou dobu, jedná se většinou o měsíce nebo roky. Po tuto dobu je zaručen sjednaný úrok. Ten může být pevný nebo proměnlivý. Po dobu, kdy je vklad úročen, není z termínovaného vkladu možno dále vkládat ani vybírat.
Termínovaný vklad může být veden jako jednorázový účet, kdy výše úroku platí po celou dobu a po ukončení této doby se účet uvolní a dále se neúročí, nebo jako cyklický účet, kdy se úrok v jednotlivých po sobě jdoucích cyklech zvyšuje nebo snižuje podle bankovní sazby.

Význam slova, termín, co je to Termínovaný vklad? Výraz, termín, definice slova Termínovaný vklad. Co znamená odborný pojem Termínovaný vklad z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Termínovaný vklad doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Termínovaný vklad se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, pojem, slovník, Termínovaný vklad, formulace, význam pojmu, přesný výraz, definice, význam slova, termín, heslo, co znamená, slovo, Termínovaný vklad, Bankovnictví, synonymum

Ve Wikipedii se o heslu Termínovaný vklad dozvíte následující

Termínovaný vklad je druh bankovního účtu určený ke garantovanému zúročení vkladu. Sjednává se v měnách, u kterých to banka umožňuje, na předem vymezenou dobu (několik dní až několik let) a na sjednaný úrok. Sjednaný úrok může být stanoven pevný nebo proměnlivý, stanovený jako příplatek k základní bankovní úrokové sazbě nebo jako aktuální bankovní sazba pro aktuální parametry účtu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Termínovaný vklad? resp. co označuje slovo Termínovaný vklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Termínovaný vklad, odpověď na dotaz co je to Termínovaný vklad?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.