Co je to?
Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Směnka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Směnka?

V bankovnictví se poměrně často můžete setkat s výrazem směnka. Jedná se o úvěrový cenný papír, který musí podle zákona obsahovat určité údaje. Majitel směnky má nezpochybnitelné právo na získání určité sumy ve stanovenou dobu. Naopak forma směnky určená není, takže může být sepsaná v podstatě na čemkoliv. Svůj původ mají směnky ve feudální Itálii. Hlavní důvody vytvoření směnky jsou dva - platební a zajišťovací.

Význam slova, termín, co je to Směnka? Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Směnka patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: Směnka, wiki, slovník, formulace, přesný význam, přesný výraz, popis, informace, význam pojmu, heslo, co znamená, Bankovnictví, Bankovnictví, termín, definice, co to je

Ve Wikipedii se o heslu Směnka dozvíte následující

Směnka je cenný papír vydaný v zákonem stanovené formě obsahující bezpodmínečný písemný závazek (příkaz) v přesně určené formě poskytující majiteli směnky právo vyžadovat po určité osobě (směnečném dlužníku) ve stanovené lhůtě a místě zaplacení peněžní sumy uvedené na směnce.
Může sloužit jako:
prostředek k získání eskontního nebo obchodního úvěru,
prostředek placení a ručení,
prostředek k získání hotovosti před dobou splatnosti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Směnka? resp. jaká je definice slova Směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Směnka, odpověď na dotaz co je to Směnka?. Víte např. kdo to je Kaplan? Znáte a víte kdo je Poseidón? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Směnka i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.