Co je to?
Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SIPO

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.

Význam slova, termín, co je to SIPO? Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova SIPO sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín SIPO patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, Bankovnictví, Bankovnictví, přesný význam, význam pojmu, wiki, vysvětlení, pojem, co to je, synonymum, formulace, SIPO, co znamená, slovník, heslo, význam slova

Co znamená pojem SIPO? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova SIPO? resp. jaký je přesný význam slova SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Děkan? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.