Co je to?
Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu SIPO?

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.

Význam slova, termín, co je to SIPO? Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text SIPO s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz SIPO je v kategorii Bankovnictví

Co znamená pojem SIPO? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, synonymum, informace, pojem, vysvětlení, přesný význam, termín, přesný výraz, definice, popis, význam slova, slovník, wiki, co znamená, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo SIPO? resp. jaká je definice termínu SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Broker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.