Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Revolvingový úvěr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je typ krátkodobého bankovního úvěru. Je založen na postupném splácení úvěru a možnosti opakovaného čerpání až do sjednané výše úvěrového rámce. Je určen především podnikům pro financování oběžného majetku. Čerpání úvěru se řídí hodnotou pohledávek nebo zásob a vyhodnocuje se většinou v období jednoho měsíce.
Na podobném principu funguje i kontokorent pro fyzické osoby. Výhodou pro klienta je to, že o úvěr nemusí stále znovu žádat a může ho čerpat současně se splácením. Revolvingový úvěr mívá nižší úvěrový rámec, splátky i úrok bývají vyšší.

Význam slova, termín, co je to Revolvingový úvěr? Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Revolvingový úvěr můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Revolvingový úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, význam slova, význam pojmu, formulace, co to je, Bankovnictví, slovník, pojem, vysvětlení, definice, Revolvingový úvěr, co znamená, přesný význam, význam, Bankovnictví, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Revolvingový úvěr? resp. co znamená výraz Revolvingový úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revolvingový úvěr, odpověď na dotaz co je to Revolvingový úvěr?. Víte např. kdo to je Protestant? Znáte a víte kdo je Cheater? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.