Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní riziko? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kreditní riziko

Kreditní riziko čili úvěrové riziko je pojmenování takové situace, kdy by dlužník nebyl schopen nebo nebyl ochoten uhradit své závazky. Nejznámějším produktem s kreditním rizikem je bankovní úvěr.
Vzhledem k důsledkům, které má nesplácení úvěrů, jsou klienti důkladně prověřováni. Zkoumá se především bonita, vzhledem k ní se pak stanovuje výše úvěru a míra rizika. Kreditní riziko by mohlo ohrozit i samotnou banku, proto se při poskytování úvěrů používají skoringové modely.

Význam slova, termín, co je to Kreditní riziko? Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kreditní riziko můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kreditní riziko je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: slovo, co to je, popis, Kreditní riziko, formulace, Bankovnictví, Kreditní riziko, slovník, přesný výraz, termín, vysvětlení, wiki, Bankovnictví, heslo, co znamená, význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kreditní riziko? resp. co označuje slovo Kreditní riziko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní riziko, odpověď na dotaz co je to Kreditní riziko?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Introvert? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kreditní riziko i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.