Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní riziko? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kreditní riziko

Kreditní riziko čili úvěrové riziko je pojmenování takové situace, kdy by dlužník nebyl schopen nebo nebyl ochoten uhradit své závazky. Nejznámějším produktem s kreditním rizikem je bankovní úvěr.
Vzhledem k důsledkům, které má nesplácení úvěrů, jsou klienti důkladně prověřováni. Zkoumá se především bonita, vzhledem k ní se pak stanovuje výše úvěru a míra rizika. Kreditní riziko by mohlo ohrozit i samotnou banku, proto se při poskytování úvěrů používají skoringové modely.

Význam slova, termín, co je to Kreditní riziko? Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kreditní riziko sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kreditní riziko patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, význam, termín, Bankovnictví, slovo, slovník, formulace, definice, popis, co to je, synonymum, Kreditní riziko, informace, přesný význam, wiki

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kreditní riziko? resp. co znamená Kreditní riziko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní riziko, odpověď na dotaz co je to Kreditní riziko?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Introvert? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kreditní riziko hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.