Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní riziko? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kreditní riziko

Kreditní riziko čili úvěrové riziko je pojmenování takové situace, kdy by dlužník nebyl schopen nebo nebyl ochoten uhradit své závazky. Nejznámějším produktem s kreditním rizikem je bankovní úvěr.
Vzhledem k důsledkům, které má nesplácení úvěrů, jsou klienti důkladně prověřováni. Zkoumá se především bonita, vzhledem k ní se pak stanovuje výše úvěru a míra rizika. Kreditní riziko by mohlo ohrozit i samotnou banku, proto se při poskytování úvěrů používají skoringové modely.

Význam slova, termín, co je to Kreditní riziko? Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kreditní riziko se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, přesný význam, slovo, Kreditní riziko, Kreditní riziko, co znamená, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, význam slova, formulace, význam, Bankovnictví, informace, co to je, termín

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kreditní riziko? resp. co znamená slovo Kreditní riziko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní riziko, odpověď na dotaz co je to Kreditní riziko?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Introvert? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.