Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kontokorent? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kontokorent

Kontokorent je forma úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená možnost "jít do mínusu", mít u bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům.

Význam slova, termín, co je to Kontokorent? Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kontokorent s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kontokorent se nachází v sekci Bankovnictví

Co znamená pojem Kontokorent? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, slovo, Bankovnictví, co to je, význam, Bankovnictví, slovník, definice, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, Kontokorent, přesný význam, informace, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Kontokorent? resp. jaký je přesný význam slova Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Nimrod? Znáte a víte kdo je Stalker? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kontokorent v jiné sekci než Bankovnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.