Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsolidace. Co znamená odborný pojem Konsolidace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Konsolidace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konsolidace

Konsolidace je výraz pocházející z latiny s významem upevnění, ustálení. V běžném životě se asi nejčastěji setkáme s konsolidací půjček, což znamená sloučení více závazků do jednoho. Smyslem konsolidace úvěrů je snížení doby splácení, snížení úrokové sazby, případně snížení různých poplatků a celkové zjednodušení.

Význam slova, termín, co je to Konsolidace? Výraz, termín, definice slova Konsolidace. Co znamená odborný pojem Konsolidace z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Konsolidace se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Konsolidace, Bankovnictví, heslo, vysvětlení, pojem, význam, co to je, definice, synonymum, popis, informace, význam slova, formulace, slovník, termín, přesný význam

Co znamená pojem Konsolidace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Konsolidace (z lat. con-, dohromady a solidus, pevný) znamená upevnění, ustálení, urovnání:zdravotního stavu pacienta po úrazu,

politických poměrů po revoluci,

financí firmy či státu po období špatného hospodaření,

stavu pevného disku počítače po defragmentaci

ve stavebnictví může označovat zpevňování zeminy.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Konsolidace? resp. co se skrývá pod slovem Konsolidace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsolidace, odpověď na dotaz co je to Konsolidace?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Úderník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.