Co je to?
Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jistina?

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.


Co je to Jistina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Jistina můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jistina je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, co to je, popis, informace, význam slova, definice pojmu, Bankovnictví, lexikon, termín, definice, Jistina, význam, přesný význam, heslo, formulace, synonymum, terminologie


Pojem Jistina je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Jistina dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Jistina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jistina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Jistina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistina ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jistina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jistina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistina například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Jistina? resp. jaký je přesný význam slova Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Pedant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.