Co je to?
Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jistina

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.

Význam slova, termín, co je to Jistina? Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Jistina patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, heslo, Bankovnictví, informace, význam, co znamená, význam pojmu, přesný význam, Jistina, synonymum, co to je, termín, význam slova, vysvětlení, pojem, popis

Co znamená pojem Jistina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Jistina? resp. jaký je význam slova Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Pedant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.