Co je to?
Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jistina?

Základní finanční částka, jež byla zapůjčena nebo která tvořila vklad, se nazývá jistina. K této sumě se poté připočítávají úroky, což se dá označit jako odměna za její poskytnutí. Tyto úroky tvoří příslušenství jistiny, do kterého spadají i poplatek či úroky z prodlení. Jistina se též dá označit za dlužní částku, kterou dlužník musí splatit věřiteli.

Význam slova, termín, co je to Jistina? Definice výrazu, termínu Jistina. Co znamená odborný pojem Jistina z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Jistina) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Jistina patří do sekce Bankovnictví

Co znamená pojem Jistina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Jistina je základní peněžní částka, která byla půjčena nebo která tvořila vklad. K ní se připisují úroky, což je odměna za její poskytnutí. Tyto úroky, stejně jako úroky z prodlení nebo poplatek z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, Bankovnictví, Jistina, termín, synonymum, co znamená, význam slova, definice, slovo, slovník, wiki, popis, co to je, vysvětlení, popis

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Jistina? resp. jaký je přesný význam slova Jistina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistina, odpověď na dotaz co je to Jistina?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Diletant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jistina v jiné sekci než Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.