Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.

Význam slova, termín, co je to Inkaso? Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Inkaso s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Inkaso se nachází v sekci Bankovnictví

Co znamená pojem Inkaso? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.


V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, Bankovnictví, význam pojmu, termín, wiki, synonymum, přesný výraz, Bankovnictví, popis, Inkaso, co to je, slovo, informace, pojem

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Inkaso? resp. jaký je přesný význam slova Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Delegát? Znáte a víte kdo je Modista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.