Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.

Význam slova, termín, co je to Inkaso? Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Inkaso s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Inkaso patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, Inkaso, informace, Inkaso, co znamená, formulace, definice, wiki, vysvětlení, co to je, termín, význam, slovník, přesný význam, pojem, význam slova

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Inkaso?

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.


V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inkaso? resp. jaký je význam slova Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Delegát? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.