Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Co to je IBAN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu IBAN?

Při mezinárodních transakcích se používá číslo IBAN, což je zkratka pro International Bank Account Number. Díky tomuto číslu se dá platit ze zahraničí a do zahraničí. IBAN se používá ve všech státech Evropské unie i v některých dalších zemích.
Číslo IBAN se tvoří z maximálně 34 znaků, přičemž nemusí obsahovat pouze číslice, ale také písmena. IBAN začíná kódem sestávajícím ze dvou písmen, které jsou specifické pro danou zemi.

Význam slova, termín, co je to IBAN? Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín IBAN se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, definice, co to je, termín, co znamená, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, formulace, wiki, slovník, heslo, popis, Bankovnictví, IBAN, slovo

Co znamená pojem IBAN? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí. Je definován standardem ISO 13616.

Používá se ve všech zemích Evropské unie (kde je nutný pro jakékoliv zahraniční platby), ale i v několika dalších zemích.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova IBAN? resp. co znamená výraz IBAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IBAN, odpověď na dotaz co je to IBAN?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Mohamed? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.