Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Co to je IBAN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu IBAN?

Při mezinárodních transakcích se používá číslo IBAN, což je zkratka pro International Bank Account Number. Díky tomuto číslu se dá platit ze zahraničí a do zahraničí. IBAN se používá ve všech státech Evropské unie i v některých dalších zemích.
Číslo IBAN se tvoří z maximálně 34 znaků, přičemž nemusí obsahovat pouze číslice, ale také písmena. IBAN začíná kódem sestávajícím ze dvou písmen, které jsou specifické pro danou zemi.

Význam slova, termín, co je to IBAN? Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova IBAN můžete sdílet s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem IBAN je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, formulace, slovo, vysvětlení, význam pojmu, IBAN, wiki, slovník, Bankovnictví, význam, pojem, přesný výraz, popis, termín, definice, co to je

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu IBAN?

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí. Je definován standardem ISO 13616.

Používá se ve všech zemích Evropské unie (kde je nutný pro jakékoliv zahraniční platby), ale i v několika dalších zemích.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova IBAN? resp. jaká je definice termínu IBAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IBAN, odpověď na dotaz co je to IBAN?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Mohamed? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.