Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Co to je IBAN? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova IBAN

Při mezinárodních transakcích se používá číslo IBAN, což je zkratka pro International Bank Account Number. Díky tomuto číslu se dá platit ze zahraničí a do zahraničí. IBAN se používá ve všech státech Evropské unie i v některých dalších zemích.
Číslo IBAN se tvoří z maximálně 34 znaků, přičemž nemusí obsahovat pouze číslice, ale také písmena. IBAN začíná kódem sestávajícím ze dvou písmen, které jsou specifické pro danou zemi.

Význam slova, termín, co je to IBAN? Odborný termín, výraz, slovo IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to IBAN? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem IBAN je v kategorii Bankovnictví

Co znamená pojem IBAN? Výraz, definice slova z Wikipedie

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí. Je definován standardem ISO 13616.

Používá se ve všech zemích Evropské unie (kde je nutný pro jakékoliv zahraniční platby), ale i v několika dalších zemích.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, přesný význam, formulace, Bankovnictví, synonymum, pojem, Bankovnictví, co znamená, slovo, definice, význam, vysvětlení, termín, popis, co to je

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova IBAN? resp. co je to IBAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IBAN, odpověď na dotaz co je to IBAN?. Víte např. kdo to je Jogín? Znáte a víte kdo je Patolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu IBAN v jiné sekci než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.