Co je to?
Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Eskontní úvěr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Eskontní úvěr?

Eskontní úvěr je produkt vhodný pro krátkodobé financování. Tento typ úvěru u nás není příliš častý, přednost mívá kontokorentní úvěr. U eskontního úvěru odkoupí banka od věřitele směnku před lhůtou splatnosti. Dlužník pak musí bance uhradit uvedenou částku do data splatnosti.
Každá banka se při takové transakci řídí vlastními předpisy a každou transakci tohoto typu posuzuje zvlášť. Pokud však dlužník svůj závazek nesplní, je úhrada požadována po původním vlastníkovi směnky. Výhodou eskontního úvěru jsou nižší úroky a rychlost získání financí.

Význam slova, termín, co je to Eskontní úvěr? Definice výrazu, termínu Eskontní úvěr. Co znamená odborný pojem Eskontní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Eskontní úvěr? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Eskontní úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: termín, přesný výraz, definice, Bankovnictví, Eskontní úvěr, slovo, formulace, slovník, význam pojmu, vysvětlení, pojem, wiki, popis, heslo, co znamená, přesný význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Eskontní úvěr? resp. jaký je význam slova Eskontní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskontní úvěr, odpověď na dotaz co je to Eskontní úvěr?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Iluminát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Eskontní úvěr v jiné sekci než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..