Co je to?
Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Embosovaná platební karta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Embosovaná platební karta

Embosovaná platební karta je druh platební karty, která není opatřena pouze elektromagnetickým proužkem, ale má na sobě vytištěny i další informace, jako je jméno majitele karty, platnost karty a její číslo. Písmo, kterým se tyto informace uvádějí, se nazývá reliéfní neboli embossing.
Embosovaná karta se používá stejně jako karta elektronická a platí se s ní u obchodníků, kteří vlastní čtečku. Na takové kartě se však nedá sledovat zůstatek, transakce se projevují až za několik dní. Platí se za ni také vyšší poplatky. Výhodou je možnost použití i tam, kde nejsou elektronické platební terminály.

Význam slova, termín, co je to Embosovaná platební karta? Odborný výraz, definice slova Embosovaná platební karta. Co znamená pojem Embosovaná platební karta z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Embosovaná platební karta doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Embosovaná platební karta se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam, heslo, Bankovnictví, co to je, wiki, pojem, Embosovaná platební karta, význam slova, formulace, přesný význam, informace, slovník, co znamená, Bankovnictví, význam pojmu, vysvětlení

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Embosovaná platební karta? resp. co přesně označuje termín Embosovaná platební karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embosovaná platební karta, odpověď na dotaz co je to Embosovaná platební karta?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Dula? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Embosovaná platební karta v jiné sekci než Bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.