Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Debetní karta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Debetní karta

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.

Význam slova, termín, co je to Debetní karta? Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Debetní karta sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Debetní karta patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, pojem, informace, slovo, vysvětlení, význam pojmu, wiki, formulace, Debetní karta, Bankovnictví, význam, heslo, co to je, slovník, definice, význam slova

Co znamená pojem Debetní karta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Debetní karta? resp. co je to Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Exulant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Debetní karta hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.