Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Bonita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.

Význam slova, termín, co je to Bonita? Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bonita s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Bonita je v kategorii Bankovnictví

Co znamená pojem Bonita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, slovo, vysvětlení, popis, význam, přesný výraz, co znamená, definice, význam pojmu, Bonita, formulace, popis, Bankovnictví, informace, pojem

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Bonita? resp. jaká je definice termínu Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Šíita? Znáte a víte kdo je Opolčenec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.