Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Anuita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.

Význam slova, termín, co je to Anuita? Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Anuita můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Anuita se nachází v kategorii Bankovnictví

Co znamená pojem Anuita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, přesný význam, slovo, co znamená, význam, Anuita, co to je, přesný výraz, Bankovnictví, heslo, význam slova, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Anuita? resp. jaký je přesný význam slova Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Animátor? Znáte a víte kdo je Buddha? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Anuita hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?