Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akontace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Akontace

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.

Význam slova, termín, co je to Akontace? Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Akontace patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: termín, informace, slovník, slovo, Akontace, formulace, co znamená, Bankovnictví, pojem, význam pojmu, Bankovnictví, definice, wiki, synonymum, význam slova, popis

Co označuje termín Akontace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akontace? resp. co to je Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem